top of page
  • Writer's pictureVladimir Kerečeni

Proslava blagdana Majke Božje od Kamenitih vrata i dana grada Zagreba

petak, 31. svibnja 2019.

Svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba proslavit će se u petak, 31. svibnja 2019. godine.

Središnje euharistijsko slavlje proslave u zagrebačkoj katedrali s početkom u 19 sati predvodit će kardinal Dominik Jaroslav Duka, nadbiskup praški u zajedništvu sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, biskupima, svećenicima i vjernicima grada Zagreba.

Nakon mise uslijedit će hodočasnička procesija s likom Majke Božje od katedrale do Kamenitih vrata uobičajenim pravcem: Bakačevom ulicom, sjevernom stranom Trga bana Josipa Jelačića, Radićevom ulicom do Kamenitih vrata gdje će svečanost završiti molitvom i blagoslovom.

Za detalje pogledajte: http://www.zg-nadbiskupija.hr/dokumenti/najave/kardinal-duka-predvodi-proslavu-svetkovine-majke-bozje-od-kamenitih-vrata


31 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page